^ TOP BACK

PROFESJONALNE CZYSZCZENIE FILTRÓW CZĄSTEK STAŁYCH DPF

 

Jeśli samochody jeżdżące na dieslu poruszają się głównie na krótkich odcinkach, filtr cząstek stałych w układzie wydechowym nigdy nie jest lub rzadko bywa wystarczająco ciepły, aby móc spalać zgromadzone tam cząstki sadzy. Skutek: filtr cząstek stałych zatyka się. W takim przypadku automatycznie włącza się pogram regeneracyjny, podczas którego wtryskiwana jest większa ilość paliwa, aby wytworzyć wyższą temperaturę. Jednak podczasokreślonej pracy silnika, jak np. w ruchu miejskim lub przy długich korkach, regeneracja nie jest możliwa. Jeśli zdarzało się to wielokrotnie, dla filtra cząstek stałych nie było do tej pory żadnego ratunku. Filtr musiał zostać wymieniony.

Firma TUNAP rozpoznała ten problem i jako pierwszy producent stworzyła zestaw do czyszczenia filtra cząstek stałych, dzięki któremu zatkany filtr może zostać wyczyszczony w szybki, łatwy i, w porównaniu z wymianą, znacznie korzystniejszy finansowo
sposób. A tak odbywa się proces czyszczenia: najpierw wymontowuje się czujnik temperatury lub ciśnienia na wydechu. Przez powstały otwór wprowadza się sondę, przez którą bezpośrednio na filtr zostaje wtryśnięty „MP 131 Preparat do czyszczenia filtra cząstek stałych“. Powinno się to odbyć w dwóch turach z przerwą ok. 10 minut, aby preparat mógł zadziałać. Następnie filtr spłukany zostaje przez „TUNAP MP 132 Koncentrat spłukujący”. Dzięki temu sadza zostaje rozpuszczona i rozłożona po całym filtrze tak, że może zostać spalona w procesie normalnej regeneracji. Po za-montowaniu czujnika serwis musi jeszcze włączyć regenerację manualnie (jeśli nie zostanie włączona automatycznie przez elektronikę silnika). Teraz należy przeprowadzić ok. 20-minutową jazdą próbną.

Cały proces jest przyjazny dla środowiska. Rozpuszczone cząstki sadzy nie trafiają do środowiska, tylko w ramach regeneracji zostają spalone na popiół. Także preparat do czyszczenia odparowuje nie pozostawiając resztek.

 

 

 

 

 

 

 

* Innowacyjna opatentowana technologia

* Oszczędność czasu i pieniędzy

* Optymalny serwis dla Klienta

* Zastosowanie, gdy normalna regeneracja nie jest już możliwa

 


 

Czyszczenie filtrów

 

 

CZYSZCZENIE KLIMATYZACJI !!!

         sprawdź naszą ofertę